Znajdziemy, sprawdzimy i przedstawimy ci opcje inwestycji alternatywnych, dzięki którym dobrze ulokujesz swój kapitał, a z biegiem czasu również pomnożysz dochód. Współpracując z naszymi specjalistami możesz z łatwością zweryfikować firmę i jej ofertę. U nas inwestujesz bezpiecznie!

Nie zajmujemy się doradztwem inwestycyjnym, lecz sami inwestujemy w przedstawiane klientom propozycje. Służymy radą i wsparciem, zawsze przedstawiamy zasady, korzyści i ryzyka. Jedną z opcji dostępnych za pośrednictwem naszej firmy są inwestycje alternatywne.

Co to znaczy?

Pod pojęciem inwestycji alternatywnych należy rozumieć wszystko to, co może zyskać na wartości z biegiem czasu. Przeważnie są to różnego rodzaju dobra materialne. Warto pamiętać, że inwestycje alternatywne z założenia mają charakter długoterminowy. W przypadku tego typu inwestycji na zyski trzeba będzie poczekać, a sam proces jest obarczony dość wysokim ryzykiem straty.

W co zainwestować?

  • SztukaOd wieków znane jest inwestowanie w sztukę. To jedna z najdroższych, ale i najbardziej prestiżowych form lokowania kapitału. W cenie są nie tylko klasyki, ale także dzieła młodych twórców.
  • Biżuteria i kamienie szlachetneCenne przedmioty reprezentują trwałość i wysoką wartość. Dlatego zawsze będą w cenie i będą cieszyć się zainteresowaniem inwestorów.
  • Ekskluzywne alkoholeWśród inwestycji alternatywnych popularność zdobywają też ekskluzywne alkohole. Ocena jakości trunku wymaga fachowej wiedzy. Zakup cennych win, whisky i innych trunków to długofalowa inwestycja.
  • Materiały kolekcjonerskieCieszą się sporym zainteresowaniem, ze względu na wartość emocjonalną i sentymentalną, jaką niosą za sobą takie przedmioty. Inwestować można tu we wszystko, od znaczków pocztowych, przez unikalne wydania książek, aż po samochody.

Jak zminimalizować ryzyko?

Kluczem do sukcesu jest dywersyfikacja, a więc zróżnicowanie kierunków lokowania kapitału. Większą część środków należy ulokować w tradycyjnych instrumentach rynku finansowego, a mniejszą w inwestycje alternatywne.

Jeżeli zastanawiasz się, jak dokonać właściwej dywersyfikacji, skontaktuj się z naszym biurem.