Wiele firm działających w formie spółek akcyjnych, rzadziej z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółek z ograniczoną odpowiedzialnością – komandytowo akcyjnych na wstępnej drodze rozwoju lub dla znaczącego zwiększenia skali swojej działalności poszukuje Inwestorów.

 

Taka inwestycja charakteryzuje się potencjalną wysoką stopą zwrotu z inwestycji, ale też wysokim ryzykiem. 

 

Oferty są kierowane w przypadku spółek akcyjnych w drodze emisji prywatnej w formie propozycji nabycia akcji do nie więcej niż 149 – wymienionych z imienia i nazwiska – adresatów. Inwestorów zainteresowanych tego typu inwestycją zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, abyśmy mogli skontaktować ich bezpośrednio z Emitentem.

Korzyści z inwestycji

W przypadku inwestycji, która po sprawdzeniu modelu biznesowego szuka dodatkowego finansowania na zwiększenie skali działania możemy oczekiwać oprócz znaczącego wzrostu wartości dodatkowych propozycji:

  • wypłaty dywidendy po spełnieniu wcześniej ustalonych warunków,
  • odkupu akcji w ustalonym wcześniej termie z określoną premią,
  • debiutu giełdowego w określonej perspektywie i w prognozowanej cenie.

 

Spotykane propozycje oferują dywidendy 8%, 12% i w przypadkach szczególnie udanych inwestycji znacznie więcej. Odkupy akcji również oscylują ze średnio-roczną stopą zwrotu w granicach 8-12%.

Jak ocenić ryzyko?

Wysokie ryzyko inwestycji każe zwracać uwagę na model biznesowy i przedstawiany biznes plan. Czy i na ile przedsięwzięcie jest innowacyjne, ma przewagi rynkowe, czy rynek jest mocno konkurencyjny, jak jest zarządzane, czy jest transparentne, jakie ma wyniki – raporty finansowe, prognozy, itp.